GORN VR

Gorn jest pierwszoosobową grą akcji opracowaną z myślą o wirtualnej rzeczywistości na komputery z Windowsem, przez niezależne studio Free Lives. Studio to jest znane między innymi z ciepło przyjętej gry Broforce. Jest to pierwsza gra tego studia, która do grania wymaga wirtualnej rzeczywistości i kontrolerów ruchowych. Gra została wydana 10 lipca 2017

MECHANIKA
W GORN gramy z pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki wcielamy się w gladiatora, którym musimy walczyć o przetrwanie na różnych arenach. W trakcie rozgrywki możemy odblokować rozmaite bronie białe (od mieczy przez topory aż po oburęczne młoty) i dystansowe (głównie łuki i noże do rzucania). Odblokować je można poprzez wypełnianie poszczególnych zadań np. traf czterech wrogów w głowę z łuku. Oczywiście można również używać gołych pięści i wszystkiego co uda nam się podnieść, a można podnieść prawie wszystko co znajdziemy na arenie od kamieni po martwych przeciwników lub ich kończyny.
Oprócz standardowych walk na arenie czekają na nas również walki z różnorodnymi bossami, którzy cechują się zwiększoną wytrzymałością na ciosy, są znacznie silniejsi oraz o wiele lepiej uzbrojeni, podczas gdy my dysponujemy co najwyżej jedną bronią.

TRYBY GRY

Podstawowym trybem rozgrywki jest walka na arenie z wieloma przeciwnikami naraz. Na początku walki wybieramy jedną z dostępnych broni, następnie walczymy z przeciwnikami którzy kolejno wychodzą na arenę.

Raz na parę zwycięstw na arenie można udać się na walkę z bossem (1 na 1), oprócz tego mamy dostęp do trybu Endless mode, gdzie stawiamy czoła kolejnym falom przeciwników tak jak w podstawowym trybie, ale możemy tam walczyć bez końca.

GRAFIKA
Wygląd gry jest nietypowy i przyjemy dla oka przypomina ten z kultowej gry Team Fortress. Grafika jest minimalistyczna i komiksowa. Gra odznacza się wyjątkową brutalnością, podczas walki leje się tu bardzo dużo krwi, a wrogów można rozczłonkować.

WRAŻENIAW momencie podchodzenia do tej gry po raz pierwszy nic o niej nie wiedziałem, gdy zacząłem w nią grać myślałem że jest to kolejna słaba gra, na której ktoś próbuje zarobić, jednakże po około 15 minutach gry okazało się że gra jest bardzo wciągająca, momentami bywa trudna (zwłaszcza podczas walki z niektórymi bossami). Najmocniej trzymającą rzeczą przy Gorn jest pokonywanie rozmaicie wyposażonych przeciwników, różnymi rodzajami broni. Rzeczą, która również zasługuje na wyróżnienie jest nietypowy system fizyki oraz możliwości podnoszenia wszystkiego co znajduje się na arenie (np. możliwość podniesienia ciała przeciwnika i korzystanie z niego jako tarczy) tzn. podczas walki można się zasłaniać bronią przed uderzeniami przeciwników, niektóre bronie (np. miecz czy topór) wyginają się pomimo tego że normalnie nie powinny.

OPINIE LUDZI
Oceny ludzi kupujących tą grę są wręcz przytłaczająco pozytywne.

Pozycja obowiązkowa jeżeli ktoś planuje kupić VR

Świetna gra, tylko trzeba uważać na rzeczywiste otoczenie, bo gra jest bardzo dynamiczna (często intuicyjnie uderzamy daleko przed siebie, żeby kogoś sięgnąć).

Wirtualne ściany nie zawsze pomagają, bo pojawiają się zbyt późno 🙂 Ale poza tym czysty fun <3