Kontroler gestów

W dzisiejszym artykule, chcielibyśmy przybliżyć Państwu technologię Leap Motion. Czym jest? Na czym polega? Co zmienia i jak wpływa na rozrywkę w wirtualnej rzeczywistości? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w poniższym tekście. Zacznijmy od krótkiego wstępu, posiłkując się Wikipedią:

Z Wikipedii:

“Kontroler Leap Motion to małe peryferyjne urządzenie, zaprojektowane by umieścić je na biurku, skierowane ku górze. Może zostać również zamontowane na headsecie wirtualnej rzeczywistości. Używając dwóch monochromatycznych kamer na podczerwień, i trzech diod, urządzenie obserwuje półkulisty metrowy obszar.

Producent kontrolera wciąż ulepsza technologię, wypuszczając aktualizację do swojego autorskiego silnika Orion. śledzenie ruchów dłoni ma być dokładniejsze, i o wiele precyzyjniejsze. Samo śledzenie palców dłoni ma zyskać najwięcej – zabawa z przedmiotami ma być przyjemniejsza, prostsza i sprawiająca mnie problemów.

Z naszego punktu widzenia. udoskonalenie tej technologii to kwestia czasu, a rozwiązanie to nie wyeliminuje kontrolerów. Udoskonali rozgrywkę, to pewne, jednak tytuły które obecnie są na rynku w większości wymagają używania wielu przycisków. Być może, w przyszłości powstaną gry, czy aplikacje korzystające w pełni tylko i wyłącznie z tej technologii, jednak w chwili obecnej jest to tylko pobożne życzenie tych, którzy korzystając z VR chcą zobaczyć swoje ręce.