Wizz Air Katowice Half Marathon

Już w tę niedzielę widzimy się na Wizz Air Katowice Half Marathon.

Impreza pierwszy raz organizowana jest na terenie miasta Katowice. Bardzo się cieszymy, że możemy być jej częścią.

 

KATOWICE – MIASTO-GOSPODARZ
Katowice są dziś stolicą niemal pięciomilionowego Województwa Śląskiego oraz pierwszej
w Polsce metropolii. To silny ośrodek, zarówno pod kątem gospodarczym, jak i twórczym – i to nie tylko w obszarze kultury, szczycące się tytułem Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki Wizytówką Katowic, oprócz legendarnego Spodka, są sąsiadujące z nim nowoczesne, monumentalne obiekty wielkiej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego
i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W tym ostatnim odbywają się liczne konferencje
i wydarzenia o światowej randze, jak kolejne edycje Europejskiego Kongresu Gospodarczego czy rozgrywki Intel Extreme Masters. Wkrótce MCK gościć będzie Szczyt Klimatyczny COP24, który przyciągnie do miasta ponad dwudziestotysięczną reprezentację środowisk politycznych, naukowych oraz biznesowych z całego świata.
Atutem Katowic, co może wciąż zaskakiwać, są rozległe tereny zielone, obejmujące blisko połowę ich powierzchni. Wytchnienia można na co dzień szukać w klimatycznym Lesie Murckowskim, na urokliwych alejkach Parku Kościuszki czy w Dolinie Trzech Stawów, która zachęca zwłaszcza do aktywnego wypoczynku. Dolina przyciąga rowerzystów i rolkarzy, można tu wypożyczyć kajak lub spędzić czas
z dziećmi na wodnym placu zabaw. Uroki innych zakątków miasta najlepiej odkrywać, wypożyczając jednoślad w jednym z kilkudziesięciu punktów katowickiej sieci stacji rowerowych.
Liczne przedsięwzięcia wciąż zmieniają przestrzeń miasta, podnosząc nie tylko jego atrakcyjność
w wymiarze metropolitalnym, ale także jakość życia. Przemiana, którą rozpoczęła ponad dekadę temu przebudowa ścisłego centrum, dziś dokonuje się w wszystkich dzielnicach. Na naszych oczach tworzone jest nowoczesne i przyjazne oblicze Katowic.

„CAŁA NAPRZÓD” – ORGANIZATOR
Fundacja „Cała Naprzód” także jest zwolenniczką aktywnego spędzania czasu. Powołała do życia m.in. Niedzielną Ligę Futsalu, czyli charytatywny turniej piłki halowej, która gromadzi coraz liczniejszą grupę zawodników, ale również kibiców. Przestrzeń biegową Katowic przetarli już kilkukrotnie przy organizacji charytatywnych biegów z serii „Postaw na Lewka”. Doskonale wiedzą jak to się robi.